Мокоша
+38(095)7098552
+38(063)7985938

Вишиті рушники

Під замовлення - 7 днів
Вишитий весільний рушник Шлюбний
1 170 грн.
Домоткане полотно
Під замовлення - 5 днів
Рушник для зав'язування рук червоного кольору Злагода
850 грн.
Домоткане полотно. Розмір - 180*30см
Під замовлення - 7 днів
Весільний рушник Традиційний. Дерево життя з чоловічою та жіночою стороною.
Під замовлення - 7 днів
Вишитий рушник під коровай Благословення. Рушник Хліб-Сіль
1 200 грн.
Домоткане полотно. Розмір 200*34 см
Під замовлення - 7 днів
Рушник під коровай Хлібосольний
1 200 грн.
Домоткане полотно. 200*34 см
Під замовлення - 7 днів
Весільний рушник Дерево життя рожевим по білому «Ніжність"
Під замовлення - 7 днів
Весільний рушник білим по білому Оберіг
1 170 грн.
Домоткане полотно. Розмір - 210*40 см.
Під замовлення - 14 днів
Пара рушників на ікони Божники дерево життя на чоловічу та жіночу ікони
1 680 грн.
Домоткане полотно. Рушники-Божники, пара (2 шт.)
Під замовлення - 10 днів
Весільний рушник під ноги з чоловічою та жіночою стороною Краса і сила
1 750 грн.
Домоткане полотно. Рушник Калина з Дубом, чоловіча та жіноча сторона
Під замовлення - 10 днів
Вишитий весільний рушник Обрядовий з чоловічою та жіночою сторонами та безкінечником
Під замовлення - 10 днів
Вишитий весільний рушник з червоними китицями Букет щастя
1 450 грн.
Домоткане полотно. Розмір-210х35см.
Під замовлення - 7 днів
Вишитий рушник на весілля "Благополуччя"
1 275 грн.
Домоткане полотно. Розмір - 210 х 35 см.
Під замовлення - 7 днів
Вишитий весільний рушник Дерево життя.
1 175 грн.
Домоткане полотно. 210х35см.

Вишиті рушники здавна є оберегами нашого народу. Важко переоцінити значення рушника для українця. Вони супроводжують його все життя – від першого подиху і крику немовляти до останньої хвилини. Особливе значення мали рушники з вишивкою у весільному обряді. Це був чи не найважливіший атрибут свята. Вишиті весільні рушники кожна дівчина готувала собі ще з підліткового віку, це була частина її посагу. Вишивала рушник і відтворювала в ньому свої думки, почуття, надії на добру долю. Рушники з вишивкою на весілля шили у немалій кількості, їх повинно було бути щонайменше до 15 рушників, а деколи й більше. Рушники ручної роботи дарували старостам, якщо доходили згоди. Їх перев′язували старостам через плече. Особливе значення вишитий рушник на весілля мав для молодих. Під час благословення молодої пари іконою, молоді ставали навколішки на цей оберіг. Купити вишитий рушник в інтернеті можна дуже швидко і просто, але рушник на весілля обирати треба уважно. Рушник з мережкою, вирізаними ажурними візерунками не можна купляти для весілля. Бо мережка і ажур, немов сито через яке витікає добробут і злагода молодої сім′ї. Щоб молоду господиню поважала чоловікова родина і сам чоловік вона повинна стати першою на вишитий весільний рушник. Самі молоді намагалися стати одночасно, щоб були між ними злагода і любов.

Вишивали рушники до кожної значущої події і свята, починаючи від пологів, які не обходилися без рушника. Повитуха приймала новонародженого на вишитий рушник «Родимчик». Молода мама під час вагітності повинна була сама вишити рушник. Схема для вишивки була своєрідна – довгий візерунок вздовж полотна, що нагадує довгу життєву дорогу новонародженої дитини. В наш час теж можна купити вишитий рушник подібної тематики, знаючи символіку і значення візерунку. Після щасливих пологів родина готувалася до хрестин. Хресна мама вишивала рушник – крижму, яким обдаровувала похресника.

Існували також і подарункові рушники. Вишитий рушник в подарунок був побажанням щасливої дороги і найшвидшого повернення. Вишиванку як талісман брали з собою в дорогу військові, заробітчани, чумаки та усі, хто надовго від’їжджав від рідного дому. Дорогих гостей зустрічали хлібом-сіллю на рушникові з вишивкою. Прийняти вишиванку і поцілувати хліб – знак злагоди, вдячності і поваги до господарів. Цей символ щирості: хліб-сіль на вишитому рушнику і зараз є дуже популярним. Купити вишитий рушник - це значить гідно прийняти гостей здалека, здивувати і розчулити їх традиційною українською гостинністю.

Традиційно у кожній родині вишивався свій сімейний оберіг – вишитий рушник «Дерево життя». На ньому розквітали буйним цвітом галузки дерева, що пнулися доверху, на яких сиділи птахи-охоронці. Схема узору Дерева життя передавалася із покоління в покоління в кожній українській родині. Вишитий рушник ручної роботи необхідний при будівництві нового дому. Рушниками застилали підвалини, їх вішали в кутку , коли вже звели стіни. Ними перев′язували руки майстрам-будівельникам в знак щасливого завершення будівництва. Важливим атрибутом були вишиті рушники на новосілля: на них клали хліб-сіль, за кінці рушника трималися господарі і так заходили до нової хати. Зараз звичаї і обряди наших батьків повертаються до нас, тому справляючи новосілля не забудьте купити вишитий рушник і нехай він принесе достаток і щастя у Ваш дім. Багато обрядів пов′язаних з вишитими рушникам наші предки використовували в сільському господарстві. Адже свята мати-земля була у великому пошанівку серед українців. У перші дні оранки, сівби, жнив йшли в поле усією родиною, господиня розтеляла рушник, який вишила сама, запалювала свічку та розклавши їжу пригощала усіх присутніх. Сучасність диктує свої умови, жінки не мають часу вишивати рушники, але без них важко уявити будь-яке обрядове дійство. Вишитий рушник ручної роботи не тільки прикрасить свято врожаю, але й надасть йому обрядового і символічного змісту. Рушник ручної вишивки використовують при прийомі офіційних делегацій. Вишитий рушник давно став символом України, який знову повертається до нас.