Мокоша
+38(095)7098552
+38(063)7985938

Весільний рушник Традиційний. Дерево життя з чоловічою та жіночою стороною.

Ціна 1 450 грн.
Домоткане полотно. Розмір 245*40 см
Під замовлення - 7 днів

Рушник Дерево життя - найсакральніший символ весільної обрядовості

Рушники, як святі речі, супроводжують все життя українців – від народження і до смерті. Центральним символом на рушниках без сумніву є «Дерево Життя», яке в народі називали «Квітка», «Вазон», «Деревце».

Дерево життя є одним з найулюбленіших і найпоширеніших символів українського традиційного мистецтва вишивання весільних рушників. Цей глибокий символ у вигляді дивовижного дерева чи пишної квіткової рослини в декорованому вазоні можна побачити в орнаментиці українських рушників, писанок, тканих килимів та настінного розпису. Дерево Життя — надзвичайно могутній сакральний символ, використання якого у весільній вишивці несе потужне смислове навантаження. Центральний елемент зображення — Дерево Роду, що «виростає» з горщика, який символізує Землю і різні блага.

Горщик має бути стійким та широким, щоб родина ні перед чим не схилялась і була міцною. Саме Дерево є символом родини. Кожна квітка — члени родини: діди схилені донизу, вище батьки та їхні діти. Дерево життя не перестає квітнути, тому крону завжди прикрашають пишні барвисті квіти. Деякі з них уже зів’яли, деякі тільки розквітли, інші чекають свого часу в пуп’янках. Кожна з квіток — різномаїття етапів людського життя. Стиглі плоди символізують підсумки людських діянь та звершень, а бруньки — майбутнє покоління, іноді «райські пташки» можуть бути зображені внизу біля стовбура. Коріння Дерева є невмирущим як і саме життя.

Верхівку Світового дерева зазвичай прикрашає квітка — «Вогонь Життя» - символ майбутнього покоління — трилисник.  Поруч із ним зображуються два світлих духи-охоронці у вигляді птахів — символами весни, кохання, чистоти та сімейної злагоди. Розташовують птахів голівками один до одного.

Весільний рушник Дерево життя - чоловіча та жіноча сторона

Весільний рушник Традиційний має жіночу і чоловічу частини. Першою вишивають праву, чоловічу сторону рушника. На чоловічій стороні вишиті дубові листочки (дуб – символ чоловічої сили, оберіг життєдайної сили свого роду, життя і розвитку). На жіночій частині – квіти троянд з пуп`янками. Рослинні орнаменти із трояндами означають безперервний сонячний рух та постійне його оновлення. В них: листочки – символ основи, нескінченності життя; квітка, що розпустилась, — символ краси та процвітання; пуп’янок – символ зародження нового життя, продовження роду. Якщо вишити троянду в поєднанні з листочком, то виходить композиція триєдності – народження, розвиток і безперервність життя. Жінці важливо не лише самій процвітати, але й продовжувати свій рід. Тому біля троянд ще вишиті пуп`янки.

 

 Рушник на весілля Традиційний  - полотно та вишивка

Рушник на весілля Традиційний - це поєднання машинної вишивки та ручної роботи. Кожний хрестик, мов бісеринка, такий вигляд вишивка має зарахунок використання водорозчинного стабілізатора та вишивання кожного стібочка у 6 ниточок. Закінчення рушника - китиці ручної роботи, виконані білими шовковими нитками.

 Розмір рушника 245*40 см. Такий розмір є зовсім не випадковий, адже досвідчені вишивальниці впевнені, що довжина рушника мусить ділитися на сім. Тому при вишивці весільного рушника Обрядовий я дотримувалась усіх народних традицій.
матеріал: домоткане полотно, бавовна

До Вашої уваги біле домоткане полотно, до складу якого крім бавовняної нитки, входить лляна та синтетична нитка. Таке полотно має вкраплення ниток різної товщини, що дає структуру, схожу на структуру льону. Тому нерівномірність нитки у плетенні та вкраплення ниток не рахуються дефектами полотна.