Вишитий рушник Шлюбний- надзвичайно витончений весільний атрибут наповнений давньою українською обрядовою символікою. Орнаментом цього рушника є стародавній обережний символ – Дерево життя. Найчастіше Дерево життя вишивають таким, що проростає із «вазона», горщика. Це символічне зображення Дерева Роду, що виросло з гілочки, відламаної від Світового Дерева. Воно починається з великої квітки – сонця потойбічного і закінчується квіткою Творця, який символізує вогонь життя. Це єднання материнської та батьківської енергій. Дерево прикрашене квітами, бутонами, плодами, які символізують сімейне щастя, продовження роду, добробут. Птахи на гілках символізують взаємну любов, вірність, сім’ю.
Вишивка червоним по білому виглядає насичено та урочисто. Така вишивка гладдю вважалася найскладнішою, тому таке вишивання було рідкістю, далеко не кожна господиня вміла вишивати цією технікою. Саме у селищі Решетилівка, Полтавського краю, з’явилась дана техніка вишивання білими шовковими нитками на білому полотні. Ця техніка вже охопила весь світ і змусила його заговорити про українську націю.
Знавці обрядовості вважають, що кожен колір створює потужну енергетику, тому не лише візерунок, а й колір впливає на символізм весільного рушника. Рушник вишитий червоним кольром, який означає радість, пристрасть, любов і життєлюбність. Червоний займає перше місце в палітрі кольорів. Це колір активності, динаміки, колір, що збуджує та бадьорить. Це втілення життя, тож його наділяють властивостями оберега. Також це символ стихії вогню, Чвін захищає і зігріває. На весільних рушниках він вказує на нерозривні зв'язки в сім'ї, кровні зв'язки. Цей колір мають всі символи, чия сила спрямована на зміцнення сім'ї та формування її щасливого життя.
Коли весільна церемонія залишиться позаду, рушник довгі роки буде зберігатися в сім’ї молодих як оберіг щасливого сімейного життя
Рушник є поєднанням машинної вишивки та ручної роботи. Матеріал – домоткане бавовняне полотно. Розмір 210*40 см. Більш детальна інформація у відео під описом рушника.