Мокоша
+38(095)7098552
+38(063)7985938

Вишитий весільний рушник Краса і сила -калина з дубом, чоловічою та жіночою стороною

Ціна 1 750 грн.
Домоткане полотно. Рушник Калина з Дубом, чоловіча та жіноча сторона
Під замовлення - 10 днів

Вишитий весільний рушник Краса і сила -калина з дубом, чоловічою та жіночою стороною

Рушник виконано згідно українських весільних традицій. Про значення та символіку візерунку рушника під ноги читайте в статті нижче.Розмір рушника 210*35 см. Розмір є кратний семи, що вважалося нашими пращурами важливим елементом при вишиванні головного рушника на весілля.

Українські весільні рушники або як наші предки готувалися до весілля.

Багатим на обряди і традиції є наше українське весілля. З глибокої давнини йде звичай серйозно і вдумливо підходити до організації обряду шлюбу. В кожному регіоні вони свої, але є одна спільна традиція без якої майже неможливо уявити справжнє українське весілля – це вишитий весільний рушник. Про те, що рушникбув основним обрядовим елементом в процесі створення нової сім'ї, вказують багато назв традицій перед весільного періоду, а також самого весільного дійства. Для прикладу, на Слобожанщині процес сватання має назву – рушники, в центральній Україні сватання називалося подаванням рушників або віддачею чи взяттям рушників. Якщо дівчина і її батьки відповідали згодою на пропозицію сватів, то сватам пов'язували рушники та подавали на рушниках хліб. Свати приймали ці дари і дякували батькам дівчини за її гарне виховання, і хвалили дівчину за її старання і працьовитість.

За сватанням слідували заручини – обрядове закріплення згоди на шлюб. Цей обряд у наших предків мав юридичну силу і накладав серйозні зобов´язання на майбутніх наречених.На заручини до молодої приходили разом із молодим батьки та родичі. Всі сідали до столу, молодих виводили на посад. Старший староста накривав вишитим рушником хліб, клав на нього руку дівчини, зверху — руку хлопця і перев'язував їх рушником. Після цього ритуалу молода перев'язувала старостів рушниками, а всіх присутніх обдаровувала хустками, полотном або сорочками. Траплялося, що цей ритуал проводила мати дівчини. Після усіх церемоній молодята вважалися зарученими і відтоді вони не мали права відмовлятися від шлюбу.

Головний весільний рушник – гордість нареченої.

Настав час готувати головний весільний рушник, хоча всі весільні рушники до того часу були вже вишиті самою дівчиною та її жіночою частиною родини. Чим більше було рушників на весіллі, тим заможнішою і працьовитішої вважалася сім´я нареченої. З юного віку починала молода готувати собі посаг, вишивати рушники, скатертини, фіранки. На веселих дівочих вечорницях збиралися вишивальниці готуючи свої весільні рушники, намагаючись вишити як найбільшу кількість. Але головний весільний рушник вишивався вдома, наодинці, подалі від чужих очей, адже творила на полотні молода дівчина свою долю, своє майбутнє життя.

На нього в день весілля вона встане з нареченим, за красою рушника судитимуть про її майстерність і працьовитість. Це був основний весільний рушник, хоча взагалі-то на весіллі використовується декілька видів рушників для різних учасників церемонії, для ікони, для хліба, для зав´язування рук молодим.

Під час вінчальної церемонії (або під час процесу одруження в РАГСі) свідки розстилають  вінчальний рушник, на який стають молоді. Він символізує хмару, на якій наречений з нареченою немов піднімаються в Царство Небесне, де Господь сам благословляє їх шлюб і скріпляє священними узами шлюбу. Це – головний рушник у весільному обряді. Саме цим рушником священик вінчає молодих, саме цей рушник стає головним символом нової сім’ї, її оберегом і талісманом. 

Рушник під ноги молоди – декілька порад.

Є декілька основних правил, які застосовуються при вишивання рушника під ноги.

1.  1. Малюнок з двох країв рушника практично однаковий щоб гармонія між духовним і матеріальним світом була.

2.  2. Чоловіча і жіноча сторона повинні відрізнятися одна від одної. Чоловіча сторона вишивається першою і позначається на виробі відповідним символом.  Під час вінчання або розпису наречений стає на чоловічу сторону, наречена, відповідно, на жіночу.

3.3. Середина обов’язково порожня – що б життєва дорога легкою і просторою була, кажуть через цю білу середину Божий світ і сила проходить, тому повністю вишите малюнком полотно для весілля не годиться. Адже тоді, за народними повір’ями, молоді люди не залишили собі місця на «дорогу життя».

4.4. Потрібно стежити, щоб виворіт рушника був охайно вишитий. Кажуть так – лицьова сторона для людей, а виворітна – для Бога. На першій – наші дії, а на другий – думки, і вони повинні збігатися. Якщо ж з виворітного боку нитки  переплутані, стирчать вузли, то і життя у такої пари буде красивим тільки для людей.

Значення символу калини та дуба на весільному рушнику під ноги

Перед тим як купити або самостійно виготовити весільний рушник, необхідно знати значення зображуваних на ньому символів. Вишитий весільний рушник Краса і сила несе в собі потужну весільну обрядову символіку. Адже на ньому вишитий переплетений вінок калини та дуба, які здавна вважалися символічними українськими рослинами. Силу калини в українській шлюбній обрядовості складно переоцінити. Всім відомо- без калини нема України. Калина дуже шанована в Україні, її можна назвати символом українського народу. Назва цього невисокого стрункого деревця походить від стародавнього слов'янського слова «коло» - так наші предки називали Сонце. В давнину калина шанувалася як символ вогненної трійці - Сонця, Місяця і зірок. Основою орнаменту з калиною є яскраві червоні ягоди, що нагадують кров, яка символізує безсмертя українського роду. Також калина вважалась «весільним деревом» і була обов'язковою учасницею весільного обряду. Гілками калини прикрашали столи, весільні короваї, дівочі вінки й гостинці.

Дуб - це символ мужності, чоловічого начала, витривалості, довголіття, здоров′я, родючості та вірності. Дуб споконвіку був оберегом козаків та воїнів.

Часто в українських орнаментах зустрічається поєднання елементів калини та дуба. Такий орнамент надає виробу  красу, здоров'я, силу, символізуючи життєву енергію роду.

У вишитому рушникові Краса і сила сплелися чоловіче та жіноче начала, поєдналися у вічній гармонії, щоб продовжити свій шлях уже навіки разом. Кращого побажання молодятам годі й придумати, таке  благословення на мир і злагоду в родині є найкращим оберегом молодої сім′ї.

До Вашої уваги біле домоткане полотно, до складу якого крім бавовняної нитки, входить лляна та синтетична нитка. Таке полотно має вкраплення ниток різної товщини, що дає структуру, схожу на структуру льону. Тому нерівномірність нитки у плетенні та вкраплення ниток не рахуються дефектами полотна.

Єднайте долі, душі і серця, не на коротку мить –на все життя!!!