Мокоша
+38(095)7098552
+38(063)7985938

Пара весільних рушників на ікони Божників Дерево життя (2 шт.) на чоловічу та жіночу ікони

Ціна 1 680 грн.
Домоткане полотно. Рушники-Божники, пара (2 шт.)
Під замовлення - 14 днів

Український вишитий весільний рушник! Він пройшов крізь віки. Та з ним і сьогодні тісно  повязане наше життя. Нині так як і колись зустрічають молодих на весіллі. І хоча на нинішніх наречених модні костюми та шикарні шлюбні сукні, а весільний кортеж складають лімузини та блискучі іномарки, неодмінним атрибутом навіть найгламурнішого весільного торжества залишається - вишитий весільний рушник. Він не змінився, змінився час, іншою стала  Україна, а він залишився колишнім – прадавнім родинним оберегом. На ньому так само шаріють ягоди калини, цвітуть ружі та лілії, співають птахи, віщуючи щасливу долю та зеленіє дубове листя, розказуючи про силу і міць українського роду.

Гучне весілля вимагає багато подій: сватання, викуп нареченої, благословення батьками, розпис у РАГСі, вінчання, зустріч нової родини з хлібом і сіллю, гучне застілля з танцями іграми і піснями. Таке весілля потребує не одного рушника.  У нашому магазині можна підібрати весільний рушик під ноги, рушник під коровай, рушники на ікони.

Рушники на ікони, Божники «Дерево життя»

 За традицією, для благословення своїх дітей перед вінчанням батьки готують спеціальні «благословенні рушники», якими прикрашають ікони, тому що їх не прийнято брати голими руками. Рушники на ікони, Божники вишивають нитками червоного кольору, з відтінком бордового або кольорові.

Орнаменти рушників для ікон Діви Марії й Ісуса Христа відрізняються. Спільним елементом для обох рушників є рослинний й орнамент, який символізує достаток в оселі. Окрім спільних елементів, на «чоловічому» рушникові вишивали дубове листя та жолуді, які символізували чоловічу силу, а на «жіночому» – калину або ружі, символ жіночого начала, продовження роду, любові й краси. Троянда – це квітка Діви Марії, Богородиці. Вона є традиційним символом дівочої чистоти и невинності. Розшитий трояндами з пуп’янками рушник символізує народження й розвиток. 

Весільні рушники на ікони - що головне?

Обовязковим елементом рушника на на ікони є хрест.Він може бути як вишитим окремо, так і вплетений в композицію. Сам по собі хрест є оберегом, і в нашому рушнику на ікони виступає частиною композиції, яку складає фундамент Дерева життя. Дерево Життя, Світове Дерево, Дерево Роду, Древо, Квітка, Вазон - все це наукові та народні назви центрального символу в українському вишитті, особливо рушниках. Древо символізує собою загалом Космос з усіма його проявами. Сягаючи своїм коренем неосяжних глибин витоків, воно розвивається в могутній прямий стовбур (вісь Всесвіту) з кроною, спрямованою вгору.


Дерево являє собою безсмертя, нескінченість Життя, його розмаїття. Воно стоїть понад часом (об'єднуючи минуле, сучасне І майбутнє) та простором (будучи центром Світу, включаючи всі плани Буття). Умовно Древо можна поділити на три частини -коріння, стовбур і крону, які співвідносяться з трьома світами долинним (підземним), земним та горішнім (небо). В той же час на цьому образі відображено дуальність, полярність Світу - поєднання Духа і Матерії. Матерія являє собою коріння, стовбур, гілки , як скелет дерева взимку. А Дух - це молоді гілки з листям, квіти, плоди, бруньки (динамічна субстанція), - дерево весною та влітку.

Дерево Життя
 завжди зображується квітучим. Квіти символізують людські життя сьогодення, бруньки - зародки майбутніх поколіньДрево завжди має яскраво виражену центральну верхню квітку. Вона символізує собою Вогонь Життя, який палає постійно, не згасає, повний енергії.

Цей Вогонь оберігається двома світлосяйними духами - ангелами (у християнській традиції), або пташками (в народній інтерпретації). Такими ангелами-хранителями виступають також і предки, котрі відійшли з цього Світу, але їхні душі пильно стежать, аби ніщо не зашкодило Родовому Древу.
Найчастіше Дерево вишивається проростаючим із вазона, горщика. Це символічне зображення Дерева Роду, що виросло з гілочки, відламаної від Світового Дерева Життя. 
Придбати або замовити весільний рушник Дерево життя можна у нашому магазині, у розділі «Вишиті рушники».

Отже, як бачимо, правильний весільний рушник має дуже велику глибоку символічну завантаженість. Рушник – символ злагоди, любові, краси, подружньої вірності, щасливої долі, символ працьовитості, чистоти почуттів українців, високих естетичних смаків, лагідності, поетичності душ, гостинності, незрадливості, надії, побажання добра, прощання; захисту від злих сил.

Як зберігати весільні рушники на ікони, що з ними робити після весілля?

Не слід віддавати з дому весільні рушники. Вони здавна вважаються оберегами сімейного вогнища, символізують щасливе сімейне життя. Рушники на ікони відмінні елементи в оформленні інтер'єру. Їх використовують для прикраси ікон. До того ж вони будуть нагадувати про незабутній подію в житті кожної родини - день весілля. «Божники» єдині рушники, які не прийнято зберігати подалі від чужого погляду. У подальшому житті вони обрамляють ікони молодих і, як правило, знаходяться на самому видному місці в будинку.  З давніх давен наші пращури прикрашали ікони рушниками-Божниками і відводили їм найпочесніше місце в будинку.

Розмір рушника 150*30 см.

До Вашої уваги біле домоткане полотно, до складу якого крім бавовняної нитки, входить лляна та синтетична нитка. Таке полотно має вкраплення ниток різної товщини, що дає структуру, схожу на структуру льону. Тому нерівномірність нитки у плетенні та вкраплення ниток не рахуються дефектами полотна.