Існує багато традицій, пов'язаних з вишитим рушником під коровай. Поява нової щасливої родини обов'язково супроводжується весільними рушниковими традиціями. Всі батьки, які, благословляють дітей у спільну життєву дорогу, на щасливе сімейне життя, хочуть, щоб їхній шлюб був міцним і довговічним, тому традиція живе й досі.
За українськими шлюбними традиціями весільний коровай містив в собі значний магічний символ, він служив об'єднуючим елементом для всіх дій, з яких складалося українське весілля.
Головний атрибут церемонії та подальшого святкування – це коровай, який зазвичай лежить на вишитому рушнику. Рушник під коровай залишився основним традиційним весільним символом, без якого неможливо проводити головні обрядові дії. Весільний коровай використовувався при вчиненні таких важливих дій, як благословення молодої пари, покриття нареченої, з'єднання двох родів в один загальний рід. Після участі у весільних обрядах коровай на хлібосольному рушнику ставився на головне місце святкового столу та служив окрасою застілля, символізуючи щастя і достаток. Наприкінці святкування весілля коровай розрізали на частини і роздавали всім гостям і родичам.
Рушник під коровай Благословення вишитий з дотриманням українських традицій. На білому домотканому полотні вишиті основні народні орнаменти: виноград, який символізує багате життя і плодючість; калина - символ жіночого здоров'я і краси, подружньої вірності і довголіття; дуб, який виступає уособленням чоловічої енергії і сили, багатство і плодючість; троянди - символ благополуччя і продовження роду. Напис Хліб-Сіль є обов"язковим на рушнику під коровай. Адже Хліб був мірилом життя для наших предків. Людей, які прийшли з чистим серцем чи доброю новиною на нашій землі завжди зустрічали хлібом-сіллю. Короваєм благословляли молодят, бажаючи щасливої долі у парі. Сіль — символ достатку, повноти. У Біблії сіль — символічний засіб зв'язку між Богом і його народом.
Колосся пшениці вишиті, на рушнику – символ краси життя, щасливого добробуту, тілесного і духовного багатства. За народними повір’ями пшеничне колосся уособлює молоду дівчину, наречену. Саме тому весільний коровай (що печеться з пшеничного борошна) часто зображають на весільних рушниках, а вишитими колосками оздоблюють рушники під коровай.
Характеристики вишитого рушника під коровай Благословення
Матеріал: домоткане полотно білого кольору. Склад 70% бавовна, 30% поліестр. Полотно з синтетичним домішком додає виробу охайності і дозволяє рушнику «тримати форму» під час різноманітних весільних церемоній та обрядів.
До Вашої уваги біле домоткане полотно, до складу якого крім бавовняної нитки, входить лляна та синтетична нитка. Таке полотно має вкраплення ниток різної товщини, що дає структуру, схожу на структуру льону. Тому нерівномірність нитки у плетенні та вкраплення ниток не рахуються дефектами полотна.
Техніка вишивки: машинна вишивка хрестиком. Кожний стібок хрестика вишитий у 6 ниточок, що робить вишивку об'ємною та красивою.
Краї рушника акуратно підігнуті спеціальною машинною лапкою, що дозволяє робити підгин виробу не ширше, ніж 3-4 мм.
Завершують рушник тороки ручної роботи, виготовлені з допомогою білої шовкової нитки.
Розмір рушника 200*34 см