Мокоша
+38(095)7098552
+38(063)7985938

Весільний рушник Дерево життя білим по білому "Оберіг"

Ціна 1 270 грн.
Домоткане полотно. Розмір - 210*40 см.
Під замовлення - 7 днів

Весільний рушник білим по білому  "Оберіг"

         Наше життя наповнене щасливи моментами та радісними подіями, однією з найяскравіших та знаменніших подій є - народження нової сім'ї. Даючи згоду на одруження дітей вже подумки готуємося до весілля. Серед безліч клопотів не забудьмо про головне – оберіг для молодої родини, вишитий весільний рушник. З різноманітних джерел знаємо, що наш народ шанував весільні рушники як сильні обереги, захисники родини та всього дому. Часи змінюються, але не змінюється бажання бачити своїх дітей щасливими у шлюбі. Тому до вибору головного весільного атрибуту треба підійти дуже відповідально.

Весільний рушник Дерево життя білим по білому «Оберіг

     Пропоную Вашій увазі не зовсім поширений, але надзвичайно витончений весільний рушник Оберіг. Орнаментом цього рушника є давній та могутній український символ – дерево життя.  В  ньому закладено єднання минулого, сьогоднішнього і майбутнього поколінь. Найчастіше Дерево життя вишивають таким, що проростає із «вазона», горщика. Це символічне зображення Дерева Роду, що виросло з гілочки, відламаної від Світового Дерева

       За твердженнями дослідників символ Дерево Життя в дохристиянський час було символом Рода праотця всіх богів. Воно починається з великої квітки – сонця потойбічного і закінчується квіткою Творця, який символізує вогонь життя. Це єднання материнської та батьківської енергій. Дерево прикрашене квітами, бутонами, плодами, які символізують сімейне щастя, продовження роду, добробут. Птахи на гілках символізують взаємну любов, вірність, сім’ю. Окремі квітки і птиці, що розташовані окремо від дерева (біля нього) символізують предків, яких вже немає на цій землі, які продовжують охороняти рід на небесах.

Кажуть, якщо в домі є рушник з деревом життя, то туди протікає енергія по його стовбурах. Дерево можна навіть просто намалювати на меблях, якщо немає змоги повісити рушник.

Весільний рушник Дерево життя білим по білому – символ та значення кольору  вишивки

     Час доніс до наших майстринь бездоганні техніки вишивання , ціле культурне джерело, яке перейшло від поколінь до поколінь, вбираючи у себе все найкраще, що стосується українців. Одна з цих технік вишивання «Білим по білому». Давайте детальніше поговоримо про неї.

Саме у селищі Решетилівка, Полтавського краю, з’явилась дана техніка вишивання білими шовковими нитками на білому полотні. Ця техніка вже охопила весь світ і змусила його заговорити про українську націю.

Даний орнамент створює ефект високого рельєфу зі світловими змінами. Тобто напрям світла змінює саму форму узору, поглинаючи та відбиваючи світло. Таким чином створюється багата гра орнаменту з світлом, такий собі 3D ефект по-українськи.

Вишивка білим по білому виглядає ніжно і урочисто. Біла вишивка вважалася найскладнішою, тому таке вишивання було рідкістю, далеко не кожна господиня вміла вишивати цією технікою.

   Білий рушник – значення кольору  

      Знавці обрядовості вважають, що кожен колір створює потужну енергетику,  тому не лише візерунок, а й колір впливає на символізм весільного рушника. Наші предки вважали, що білий є головним кольором, адже саме білий колір став основним кольором вишитого рушника, тобто кольором тла на якому вже вишивається візерунок. Загалом, білий колір символізує Бога Отця. Це колір сили, колір життя, колір чистоти як фізичної, так і духовної.  Білий – колір невинності, радості і світла. Недарма в українській мові усе найкраще і найсвятіше назване білим: білий світ, білий день, біле личко, переписати на біло. З білим кольором пов'язане все видиме, осяяне небесним світлом.

Весільний рушник білим по білому Оберіг – характеристики та опис

Весільний рушник білим по білому  "Оберіг"- машинна вишивка та ручна робота, домоткане бавовняне полотно та шовкові нитки.

Вишитий рушник Оберіг – чудове та якісне поєднання машинної вишивки та ручної роботи.

Як сказано вище рушник вишитий стародавньою технікою білим по білому. Машинна вишивка гладдю білими шовковими нитками виглядає урочисто та надзвичайно акуратно. Закінченням рушника є тороки ручної роботи, зроблені також  білими шовковими нитками. Виворітна сторона є просто ідеальною, без вузликів і перетягів. Саме такою має бути виворіт весільних рушників. Багато вишивальних повір’їв пов’язано із виворотною стороною вишивки. Наші прабабусі вважали, що лице вишивки робиться для людей, а виворіт – для Бога. Саме тому майстрині намагалися не робити вузликів, не заплутувати і не обривати ниток, а з часом навчилися досягати такого результату, коли виворіт роботи повністю зберігав малюнок орнаменту і мав вигляд незвичайного гобеленового шиття.

Довжина рушника 2м 25 см є ідеальною для даного візерунку. Висота орнаменту разом з тороками - 65 см., це дозволяє залишити біля метра на чисту, не зашиту частину рушника – Боже місце. За стародавніми звичаями центр рушника обов’язково повинен залишатися вільним від вишивки, - це Боже місце. Коли молодята під час одруження стають на рушник, вони отримують Боже благословення. Вільна від вишивки середина рушника уособлює зв'язок з Всесвітом.

Підгин виробу по довжині, здійснено спеціальною машинною лапкою, що дозволяє зробити ширину підгину не більше  5 мм.

Ширина рушника – 40 см. Довжина кратна семи - 210 см.

Матеріал – домоткане полотно, склад – бавовна. 

Натуральне ткане полотно є найкращою основою для весільного рушника.Ось як про це пишуть обрядовці: «… Після того, як ниток напрядено достатньо, до роботи береться ткач. Ця професія здавна асоціюється з іпостассю Творця, котрий тче канву Життя - перший рівень святості.  При цьому полотно дійсно уособлює собою живу тканину долі, де ниточка з човника, перебігаючи поміж основою, у безперервному коливальному русі то вліво, то вправо, створює дорогу. Сама прямокутна форма полотна, що відрізається від сувою для рушника, становить другий рівень святості. Прямокутник, так само як і квадрат, ромб, коло – належить до сакральних геометричних фігур. Третій рівень святості складає хрещате переплетіння ниток у полотні. Саме через цю особливість полотно так шанувалось і використовувалось як крижмо та саван. Водночас, окрім хрестиків, полотно складається з безлічі квадратиків, віконечок, які також, як ми тільки що зауважили, належать до священних знаків світу. Четвертий рівень святості складає форма сувою, в який скручується готове полотно, рушник. Ця спіраль – одна з найпоширеніших форм існування Живої Матерії. Рушник-сувій постає моделлю Світу. До п’ятого рівня святості можна віднести білий колір полотна. Процес вибілювання полотна, який відбувається на відкритому просторі в природі, являв собою магічний процес. Білили під сонцем і під місяцем, на ранковій росі, поливали водою, висушували на вітрі. Духи всіх стихій природи брали участь у вибілюванні, допомагаючи людині. Білий колір – це колір Світу, колір Бога-Отця, священний колір праукраїнців-аріїв, котрі завжди обожнювали і поклонялись Сонцю, Вогню, добре білили свої хати ззовні та всередині й любили одягатись у біле вбрання. Звичайно, пройшовши такі етапи створення, полотно набувало унікальних властивостей і могло слугувати рушником навіть без нанесення на нього вишивки…» Від призначення рушника залежала вишивка на ньому, котра не тільки його прикрашала, а ще й відігравала роль оберегів, мала магічне значення. 

    Коли весільна церемонія залишиться позаду, рушник довгі роки буде зберігатися в сім’ї молодих як оберіг щасливого сімейного життя. Орнаменти рушників, що містять тільки добрі побажання молодятам, підтримують у молодій сім'ї хороші відносини, працьовитість і достаток.